Türkiye Cumhuriyeti

Dubai Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Tarihi ve Önceki Başkonsoloslarımız

Ülkemizle Birleşik Arap Emirlikleri arasında gelişen ikili ticari ilişkiler ve artan vatandaş sayısı da göz önünde bulundurularak, 15 Haziran 1987’de görev çevresi Dubai ve Kuzey Emirliklerini (Sharjah, Fujairah,Umm Al Quwain, Ras AL Khaimah, Ajman) kapsayan Dubai Başkonsolosluğumuz hizmete açılmıştır.
 
Fazlı Keşmir
Başkonsolos (MM)
15.06.1987-15.08.1989
Daver Darende
Başkonsolos (MM)
01.09.1989-15.09.1990
Kemal Diriöz
Başkonsolos (MM)
01.10.1990-15.09.1995
Bülent Gökay
Başkonsolos (MM)
01.10.1995-15.09.1999
Cengiz Sanay
Başkonsolos (MM)
01.10.1999-30.11.2000
Tufan Alpman
Başkonsolos (MM)
15.12.2000-15.10.2004
İhsan Yücel
Başkonsolos (MM)
01.11.2004-01.09.2007
Murat Yavuz Ateş
Başkonsolos (MM)
14.09.2007-23.09.2009
Ümit Yalçın
Başkonsolos (MM)
01.10.2009-28.07.2011
Ümit Yalçın
Birinci Sınıf Başkonsolos
28.07.2011-
Elif Çomoğlu Ülgen
Birinci Sınıf Başkonsolos
15.01.2012-01.01.2014
Erdem Ozan
Başkonsolos (MM)
01.09.2014-