Türkiye Cumhuriyeti

Dubai Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Bedelli Askerlik Ödemelerine İlişkin Duyuru , 11.01.2015

Bedelli Askerlik ödemesinin yurtdışındaki bankalardan yapılmasına ilişkin olarak Milli Savunma Bakanlığı’ndan alınan bilgilendirme çerçevesinde,

1- Bedelli Askerlik başvurusunda bulunan vatandaşlarımızın yabancı bankalardan aldıkları dekontlarda kişinin adı, soyadı ve T.C. kimlik numarası bulunması kaydıyla, eksik olan diğer bilgilerin Dış Temsilciliklerimizde görevli personelce dekont üzerine yazılmasında ve bankaların üç adet dekont düzenlemediği durumlarda dekontun çoğaltılarak "aslı gibidir" kaşesi ile onaylanmasında sakınca bulunmamaktadır.

2- Vatandaşlarımızın Dış Temsilciliklerimize başvurmadan e-Devlet üzerinden aldıkları ödeme belgesine istinaden bankalara ödeme yapmaları halinde, e-Devletten aldıkları barkotlu ödeme belgesini ve banka dekontunu Dış Temsilciliklerimize ibraz edebilir ve yapılan incelemede hak sahibi olmaları halinde başvuruları kabul edilir.

3- Vatandaşlarımız Dış Temsilciliklerimize başvurularını müteakip, haklarında düzenlenen ödeme belgelerini yurt içindeki yakınlarına göndererek, ödemelerini yurt içinden yaptırmaları ve banka dekontlarını Dış Temsilciliklerimize teslim etmeleri suretiyle bedelli askerlik başvurusu yapabileceklerdir.

4- Bedelli Askerlik başvuru işlemleri kapsamında, ödemeye ilişkin dekontların en geç 13 Şubat 2015 tarihine kadar ilgili Dış Temsilciliğe teslim edilmesi gerekmektedir.

Saygıyla duyurulur.